הוצאת אוב    על ההוצאה    רשימת הספרים    המועדון    מפת האתר
יפתח אשכנזי - סיפורי מות עירי

"תמיד קשה לראות את האלימות בעיר. כמו שקשה להבין עד כמה אלים אדם כשפוגשים אותו לראשונה. מעולם לא ראיתי את הצד הזה בעיר שלי, גם כשהאלימות השתוללה הייתי בצבא. לא האמנתי לסיפורים. אבל הם כן בזזו חנויות רק במרחק של חצי קילומטר מהבית שלי. הם גם כמעט הרגו בן אדם. זה היה ביום הכיפורים. כשאני חושב על זה, אני מכיר את רוב המתפרעים, לפחות בפנים"...

"סיפורי מות עירי" הוא ספרו הראשון של יפתח אשכנזי, בן 23 מכרמיאל. פרקי הספר מצטרפים למעין פסיפס של קולות סיפוריים הנשזרים זה בזה - דמויות שונות, שהמשותף לכולן הוא החיפוש המסויט אחר משמעות, ריגוש ונוכחות.

בין הקולות השונים שזור גם קולו של המחבר עצמו - צעיר החוזר אל עירו עם מות אביו, אחרי שנים של היעדרות, ומגלה כי הזמן שחלף טרף את כל הקלפים. הוא כבר אינו יכול לשחזר את התמימות העירונית שידע למצוא שם בנעוריו.

מעבר להשפעותיהם של מספרים כמו קארבר ובוקובסקי, כתיבתו של יפתח אשכנזי מתאפיינת בסגנון ייחודי, המשלב בין מודוסים לשוניים שונים. היא מצליחה ללכוד במקוריות ובחיוניות כמה מנקודות ההשקה בין המציאות הפרטית לבין מה שניתן לכנותו "המציאות הישראלית".

הספר כולל את שתי הנובלות "סיפורי מות עירי" ו"מיטה מספר 6", ועוד חמישה סיפורים קצרים.סיפורי מות עירי / יפתח אשכנזי

דאנאקוד: 800-417301
מס' עמודים: 222


על הספר /// ביקורות /// קטעים /// מינה זיסלמן - עיר מאוימת /// ג'ואן קאס - בין שם לכאן /// עמנואל הרוסי - שכב בני /// הסיפורים /// תודות והודעות


הוצאת אוב

אוב ת.ד. 20559 תל-אביב 6120402