הוצאת אוב    על ההוצאה    רשימת הספרים    מפת האתר

האירופים - סדרת ספרים בעריכת הילה זהבי ושרון פרדו

סדרת הספרים האירופים היא יוזמה משותפת של מרכז סימון וייל למחקר וללימודי אירופה בת זמננו באוניברסיטת בן־גוריון בנגב ושל הוצאת הספרים אוב, תל אביב.

סדרה זו שמה לה למטרה להביא לראשונה לקוראי השפה העברית את כתבי היסוד של האמהות והאבות המכוננים של פרויקט איחודה של יבשת אירופה. הסדרה שואפת להיות מקור מהימן בשפה העברית לכתבי היסוד של פרויקט האינטגרציה האירופית, של המוסדות האירופיים המרכזיים ושל השחקנים והמדינות באירופה. בדרך זו יתאפשר לקוראים בישראל להיחשף למקורות החשיבה על פרויקט זה ולהיגיון העומד בבסיסו של האיחוד האירופי.

האיחוד האירופי, על כל מורכבויותיו, הוא שכנה המיידי של ישראל והשותף המרכזי שלה לסחר, לכלכלה, למחקר ולפיתוח ובתחומי ההשכלה, הספורט, התרבות, התיירות ועוד. אנו תקווה שתרגום כתבי המייסדים של האיחוד האירופי לשפה העברית יקדם את ההיכרות עם אירופה ועם האיחוד האירופי בקרב ישראלים ממגזרים שונים.

עורכי הסדרה מבקשים להודות לפרופ' רנה פוזננסקי, ראשת המרכז היוצאת של מרכז סימון וייל למחקר וללימודי אירופה בת זמננו באוניברסיטת בן־גוריון בנגב, לצוות המרכז ולחברות ולחברי המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן־גוריון בנגב על תמיכתם ארוכת השנים במחקריהם ובעבודתם האקדמית.

הספר הראשון שראה אור בסדרה זו הוא למען אירופה מאת רובר שומאן.(צילום: נאסא)האירופים

האירופים - סדרת ספרים /// רובר שומאן - למען אירופההוצאת אובאוב ת.ד. 20559 תל אביב 6120402