הוצאת אוב    על ההוצאה    רשימת הספרים    מפה ולינקים    foreign rights
אוב - רשימת הספרים


ראו אור בהוצאת אוב:

עיון, הגות ותיאוריהלמען אירופה / רובר שומאן
רובר שומאן, אבי אירופה המאוחדת, היה ראש הממשלה ושר החוץ של צרפת בתקופה המכרעת של שיקום אירופה בעקבות מלחמת העולם השנייה. שומאן השמיד את מרבית כתביו המוקדמים במנוסתו מהגסטפו, אך בכל זאת הותיר אחריו את ספרו זה, הכולל תשע הרצאות ששומאן נשא בין השנים 1950–1961. בספרו שומאן דן במחשבות, בתובנות וברעיונות המרכזיים שהובילו אותו לאורך עבודתו הפוליטית לבנייתה של אירופה המאוחדת. למען אירופה הוא צוואתו הרוחנית של אבי אירופה לפרויקט איחודה של היבשת השסועה.

איחוד אירופה, 130 עמודים.בוראים סגנון לדור / יאיר אור
ספר זה בוחן את דיוני ועד הלשון בתקופה המכרעת של התגבשות העברית החדשה כשפת דיבור וכתיבה, בשנים 1912 עד 1928, ומתמקד באמונות ובאידיאולוגיות המשתקפות בדיונים על השפה: מה היתה תפיסת עולמם של מחדשי השפה? האם התכוונו להחיות את שפת התנ"ך, או שמא התכוונו שהעברית החדשה תהיה שונה מן העברית התנ"כית? אילו סוגים של עברית החשיבו כראויים, ואילו החשיבו כפסולים? האם שאפו שהעברית תדמה לשפות שמיות אחיות כגון ערבית או ארמית, או שמא העדיפו שהשפה המתחדשת תהיה מערבית ו"אירופית" יותר? אילו פעולות בתחום השפה החשיבו חברי הוועד כדחופות וחשובות במיוחד? האם ניסו להחיות שפה עתיקה או ליצור שפה חדשה? האם היו שמרנים בתפיסותיהם, או שמא היו חדשנים?

שפה עברית, 319 עמודים.שפה, מחשבה, מציאות / בנג'מין לי וורף
קובץ מאמריו הקלאסיים של בנג'מין לי וורף (1897 - 1941) בתחומי הבלשנות והאנתרופולוגיה. וורף חקר באופן עצמאי את לשונותיהם ותפישות עולמם של שבטים ילידיים באמריקה, והתמקד בשאלת הקשר בין שפה לחשיבה. במאמריו ניסח את העיקרון שזכה לכינוי "היפותזת וורף", ועל-פיו השפה משפיעה על תפישת המציאות של הדוברים בה. מאמריו של וורף, הרואים עתה אור לראשונה בעברית, מציעים ניתוח מעמיק של השפה האנושית, ומשתרעים על פני קשת רחבה של נושאים - מן ההיירוגליפים של האצטקים ושל המאיה ועד לקשרים שבין חושים למטאפורות, מתמונת הזמן והמרחב של בני ההופי ועד לאופן שבו זיקות לשוניות משפיעות על ההתנהגות.

בלשנות, תיאוריה ופילוסופיה, 302 עמודים.בולו'בולו / PM
אוטופיה אנרכיסטית מאת הסופר השווייצרי PM. איך הייתי רוצה לחיות? מה באמת הייתי רוצה לעשות עם עצמי? מהם באמת המשאלות והרצונות שלי? - ובבקשה, בואו לא נהפוך את זה לחזון עתידי ומרוחק, אלא נתאר מציאות שיכולה להתממש עוד בימי חיינו, כשיש לנו עוד כוח ויכולת ליהנות מכל זה - נגיד, בעוד איזה חמש שנים... אפשר לקרוא את "בולו'בולו" כמעין תרגיל מחשבה מבריק ומשעשע, המציע התחשבנות מרחיקת-לכת עם אורח החיים המודרני והפוסט-מודרני. אבל "בולו'בולו" הוא גם פרויקט מעשי ביותר, שאין כל סיבה כי לא יהפוך בתוך שנים אחדות למציאות בקנה מידה גלובאלי, גם אם אין הכוונה להגשמה "לפי הספר".

הגות ותיאוריה חברתית, מהדורה שנייה מעודכנת, 192 עמודים.

פרוזה עבריתטפט / אבי פלדמן
רומן הביכורים של אבי פלדמן, החי בין שטוטגרט, ברלין ותל אביב ועובד כאוצר וככותב בתחום האמנות העכשווית. הרומן מגולל את סיפור אהבתם של ישראלי וגרמנייה ממוצא תורכי בברלין של ימינו. המספר, צעיר ישראלי החי בברלין, מתאר כיצד התאהב בשכנתו המוסלמית ונקשר אליה. הבחור חווה את העיר ברלין בזיקה לאופן שבו הזיכרון ההיסטורי של הקיום היהודי באירופה והשואה נטבעים בכל מי שהתחנך בישראל, ואילו הבחורה מתנסה בחוויה מטלטלת באחד מביקורי המולדת של משפחתה בתורכיה – חוויה שבעקבותיה היא מחליטה לעטות כיסוי ראש. כיסוי הראש מהווה מעין חיץ בין שני האוהבים ובד בבד פורשׂ אפשרויות חדשות של קיום ביחד, החורג מכל המסגרות שהשניים התחנכו עליהן.

רומן, 163 עמודים.עלייתו השמיימה של העורך הספרותי / בני ציפר
רומן שלישי לבני ציפר, עורך מוסף "תרבות וספרות" של עיתון הארץ, מסע אל התפרים שבין פנטזיה למציאות. ציפר הוא העורך הספרותי בעיתון בוקר מכובד במשך שנים רבות, ועבודתו מלווה בשערוריות מסמרות שיער. אלא שבסופו של דבר תשים כוחותיו והוא מת, וכך מתחילה עלייתו השמיימה. בינתיים, על פני האדמה, קורה דבר מופלא גם לציפר המת: הוא זוכה אט-אט למעמד של קדוש, בזכות מעשי חסד ונסים שעשה כביכול בחייו. בספר, המוגדר על ידי מחברו גם כ"ספר מן העיזבון", משולב מגוון רחב של קטעים - רשימות, האשמות, קטעי יומן, עדויות אישיות ותגובות קוראים - החושפים כמה מן הדמויות המלוות את הספרות העברית לדורותיה, שדרכם הצטלבה עם דרכו של המוסף הספרותי.

רומן, 297 עמודים.הלוחם השישים ואחד / אלון אבידר
רומן ראשון מאת אלון אבידר. רוי האריס הוא מנהל קריאטיבי במשרד פרסום מוביל. בעבודתו הוא יוצר סרטי פרסומת ומסעות פרסום ססגוניים. אבל רוי חי חיים כפולים, ופועל גם כמחסל מטעם "המערכת" - לכאורה גוף ביון ממלכתי, שבו שירת בעבר ושאליו נקרא לחזור, בעיצומה של הצלחתו בעולם הפרסום. מעבר לכל אלה, לרוי יש שליחות נוספת: הוא נקרא לחזור אל שורשיו האינדיאניים, שאותם ינק בנעוריו אצל בני שבט ההופי. עלילת הסיפור מתפרשת על פני מספר יבשות - מבתי הקפה של שינקין ואמסטרדם ועד אולפני ההפקה בהונגריה, מפסטיבל ה-Burning Man בנוודה ועד לשמורות האינדיאנים באריזונה. שלושת הרבדים של העלילה - פרסום, ביון ומיסטיקה אינדיאנית - משתלבים לכדי מירקם סיפורי, אשר במהלכו נראה כי כל קשר בין העלילה למציאות דווקא אינו מקרי בהחלט...

סדרת אוב אינדיפנדנס, 418 עמודים.סיפורי מות עירי / יפתח אשכנזי
ספר הביכורים של יפתח אשכנזי. חבורת בני נוער שמגלה את משיכתה לזימה ולמוות, אמא שתלטנית שבולשת אחרי בתה בפסטיבל המחולות, הומו מזדקן שנבהל מהפנטזיות של עצמו, בת-טובים שמתאהבת בנרקומן תמהוני ואלים, פעיל שלום מובטל שזומם לחטוף ילדות, רוקחת נשואה שמחפשת גיוון בחיי המין, בעל מכולת שנשדד ונזקק לשיקום, עובדת קייטרינג שמנסה לברוח מבעלה המכה. הגיבורים של "סיפורי מות עירי" שותפים לאותו חיפוש מסויט אחר משמעות, ריגוש ונוכחות. כולם חיים במתח מתמיד, נכשלים שוב ושוב בחלומות, במילים שחושפות אותם במערומיהם. כולם קורבנות של אותה מציאות אישית וגיאוגרפית, של אותו דמיון מיני ופוליטי.

שתי נובלות וחמישה סיפורים קצרים, 222 עמודים.

שירהשירים / מלכה לוקר - לידער / מלכה לאָקער

מהדורה דו-לשונית של שירי משוררת היידיש המודרניסטית מלכה לוקר (1887 - 1990), עם תרגומים לעברית מאת אביגדור המאירי, שמשון מלצר ובני מר.
לידער פון דער מאָדערניסטישער יידיש דיכטערין מלכה לאָקער (1887 - 1990) - צוויישפּראַכיקע אויסגאַבע מיט עברית איבערזעצונגען פון אביגדור המאירי, שמשון מעלצער און בני מר.

שירה, יידיש-עברית, 192 עמודים.
אוב ת.ד. 20559 תל אביב 6120402