הוצאת אוב    על ההוצאה    רשימת הספרים    המועדון    מפת האתר
30 שנה לבולו'בולו

קול קורא:
האם אלטרנטיבה היא אפשרית?

במלאות שלושים שנה לספרו של p.m. "בולו'בולו", המציע אלטרנטיבה חברתית, אקולוגית וכלכלית לחברה העולמית שאנו חיים בה, הוצאת אוב–ז.ע.פ מודיעה על פרויקט מיוחד שבמסגרתו מתוכננים בלוג על אלטרנטיבות חברתיות, קובץ מאמרים מיוחד בתפוצה מוגבלת וערב מיוחד לדיון בשאלה: האם אלטרנטיבה היא אפשרית?

ההוצאה מזמינה אתכם לשלוח מאמרים וחיבורים אחרים מפרי עטכם הדנים בסוגיות הבאות:

  • כיצד בונים אלטרנטיבה לחברה הכלכלית השלטת?
  • לאילו כיוונים קונסטרוקטיביים אפשר לקחת את המחאה החברתית?
  • "העושר האמיתי הוא עושר תרבותי" – האם זוהי המציאות הקיימת או מציאות שניתנת להגשמה?
  • האם יש צורך באוטופיה?
  • פרויקטים אלטרנטיביים בתוך המציאות החברתית הקיימת
  • אלטרנטיבה עולמית או מקומית?
  • האביב הערבי – דוגמה מעודדת או מייאשת לכוח ההמונים?
  • על החשיבות של קשרים חוצי יבשות וחוצי מעמדות להגשמת חזון חברתי
  • הרהורים או דיון ביקורתי בספר בולו'בולו ובמשמעויות האפשריות שלו לגבי מחאה ולגבי בניית אלטרנטיבות
  • כל נושא אחר קשור.

נא לשלוח את הטקסטים (אורך מומלץ עד 2,000 מילה) ואת פרטי ההתקשרות עמכם ליאיר בכתובת bolo.papers@gmail.com. המאמרים שייבחרו יופיעו בבלוג מיוחד, וחלקם ייכללו בקובץ מאמרים ובערב שיתקיים בחורף 2013-14.

מועד אחרון למשלוח טקסטים: 20 ביולי 2013


התמונה מתוך: Neustart Schweiz

על "בולו'בולו": ספרו של p.m. מ-1983 עוסק במציאת אלטרנטיבות לכלכלה השלטת. הספר יוצא מנקודת הנחה כי אורח החיים העכשווי, הקפיטליסטי המתועש, איננו בר-קיימא מבחינה אקולוגית ויוצר תסכול אצל קבוצות רחבות בעולם, המשועבדות ל"מכונת העבודה הפלנטארית" ואינן שולטות בחייהן. בחלקו הראשון של הספר מופיע ניתוח של מערך הכוחות העולמי, ואחריו דיון באופן שבו אנשים יכולים להתארגן כדי לבנות אלטרנטיבות לשיטה הקיימת. בחלקו השני של הספר מציע המחבר חזון פוזיטיבי, המציע צורת התארגנות חדשה של האנושות, ללא כסף, בקהילות בנות כ-500 איש המכונות "בּוֹלוֹאים". על פי המחבר, העושר האמיתי איננו חומרי אלא נעוץ בתרבות, במנהגים, בערכים ובתפיסות של הקהילה, ולכן הוא מנסה לתת חופש מקסימלי לכל בּוֹלוֹ לחיות על פי אמונותיו וצורת החיים הנראית לו. לא כל אחת ואחד מחויבים לחיות בקהילה, והספר מניח כי יהיו כאלה שיעדיפו לחיות כנוודים, כמתבודדים או כקבוצות קטנות בשולי הקהילות. עם זאת, יש מספר עקרונות מחייבים שנועדו לאפשר לכולם לחיות ביחד ללא השחתת המשאבים המשותפים – הכנסת אורחים, אספקת מזון, תיבת רכוש אישי, תחבורה, מסחר בין קהילות, כללים מוסכמים לפתרון סכסוכים ועוד. החזון של "בולו'בולו" הוא אישי וסובייקטיבי, והמחבר מזמין את הקוראים לדון באפשרויות השונות ולקחת מהן רק את מה שנראה להם. עם זאת, הספר מדגיש כי חשוב לבנות אלטרנטיבות מבעוד מועד, משום שהותרת חלל ריק מהווה עוד הזדמנות להשתלטות של "מכונת העבודה" העולמית.

לפרטים נוספים על הספר: http://www.ovzap.net/bolo/
בולו'בולו / PM

מהדורה שנייה מתוקנת ומעודכנת

דאנאקוד: 630-5
מס' עמודים: 192


על הספר /// הרעיון מאחורי בולו'בולו /// איך הכול התחיל? /// על הספר ועל המחבר /// הקדמה למהדורת 2011 /// מילון אסה'פילי /// בולו מקומי /// קטעים ומאמרים נוספים


הוצאת אובאוב ת.ד. 20559 תל-אביב 61204