הוצאת אוב    על ההוצאה    רשימת הספרים    מפה ולינקים    foreign rights
אוב / אוב - ז.ע.פ. - על ההוצאה

לפנייה בדואר אלקטרוני בכל נושא שהוא ניתן לכתוב ליאיר:


הוצאת אוב

הוצאת אוב נוסדה באפריל 2002 בתל-אביב, במטרה לשמש במה לאלטרנטיבות רעיוניות ולספרות איכותית וניסיונית - מתוך כוונה להביא לעולם יצירות ספרותיות והגותיות ללא פשרות, למען קהל קוראים מגוון.

קהל היעד של אוב משתרע על פני קבוצות רבות: מתלמידי תיכון ועד מרצים באוניברסיטה, מחובבי ספרות ועד אנשי פילוסופיה, בלשנות והיסטוריה. ספרה הראשון של ההוצאה היה "בולו'בולו" - אוטופיה כלל-עולמית מבית מדרשו של PM השוויצרי, שכבר היתה לשם דבר.

אוב משווקת את ספריה לכל חנויות הספרים באמצעות "ספרות עכשיו". לעתים יש לציין פרט זה בחנות לשם הזמנת הספר המבוקש. חשוב: הספר "בולו'בולו" אזל, ולפי שעה אין להשיגו בחנויות.

*****

שמה של הוצאת אוב / אוב - ז.ע.פ. מהווה ניסיון מקומי וחד-פעמי לחבר בין שני רעיונות:

(1) העלאה באוב של רעיונות שנשכחו, אופציות שנזנחו, מסלולים שלא נלקחו (באמנות, במדע ובחברה, בהיסטוריה האנושית והאזורית) - מתוך כוונה לאפשר פלורליזם ומגוון רעיוני, אנושי, חברתי וספרותי, בצד התקווה שלא לזנוח את התקוות הישנות: הקשר לאדמה, הדאגה למצבם ולחירויותיהם של האחרים, הרצון הקמאי להביא גאולה לעולם - או לפחות תיקון וסעד.
העלאה באוב היא כמובן תמיד גם עניין מפחיד במקצת, אך טמון בה גם רמז למכלול השלם, שכל מי שייענה לאתגר ויעמיד עצמו במבחן יוכל בסופו של דבר לגלותו. בעשיית האוב תמיד עלולים להיראות גם חטאים קדמונים וחטאים מאוחרים, אך מי שבר-לבב ואמונתו שלמה מובטח לו כי לא ישגה לאורך זמן, וייטיב לראות את האור מבעד לכל תמרות העשן.

(2) ז.ע.פ. - לאו דווקא במשמעות של "לזעוף", של "זיפזופ" או של "זין, עין ופה", אלא יותר במשמעות של ארגון ארעי, מעורפל וחסר גבולות, לא לגמרי מוגדר בגבולות עיסוקיו, ענייניו, היקפו ודעותיו - שכל תקוותו היא ליצור בקיעים בממשות הנתפסת כמובנת מאליה, ולשאול עוד ועוד שאלות, לעורר עוד ועוד ספקות, על מנת לבנות דבר חדש על קרקע איתנה. צירופן של שלוש האותיות הקדמוניות והחזקות הללו - זי"ן, עי"ן ופ"ה - הוא בראש ובראשונה מחווה עברית, ובמידת-מה אפילו כנענית או קבלית, ל-T.A.Z., ספרו של "חכים ביי" (המהדורה העברית בהוצאת רסלינג, 2003), ולרעיונות שהוא מציע שם. במילים פשוטות: ז.ע.פ. הוא הניסיון לתת דרור גמור למחשבות ולרעיונות - הרחק ככל שיגיעו...מתוך "המניפסט" של הוצאת אוב:

"והיו עינֶיךָ רואות את מה שמעבר לגבולותֶיךָ".
אוב ת.ד. 20559 תל אביב 6120402